Clubul optimistelor!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Credeti in existenta farmecelor?

In jos 
4 participanți

Credeti in farmece?
DA
Credeti in existenta farmecelor? I_vote_lcap83%Credeti in existenta farmecelor? I_vote_rcap
 83% [ 5 ]
NU
Credeti in existenta farmecelor? I_vote_lcap17%Credeti in existenta farmecelor? I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Musette
Avansat
Avansat
Musette


Mesaje : 965
Puncte : 2527
Reputatie : 75
Data de inscriere : 07/12/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? EmptyLun 28 Mar - 8:04

Credeti in existenta farmecelor? 457342
Sus In jos
Musette
Avansat
Avansat
Musette


Mesaje : 965
Puncte : 2527
Reputatie : 75
Data de inscriere : 07/12/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? EmptyLun 28 Mar - 8:06

eu una, cred ca exista, orice este posibil... dar nu toate se prind pentru ca omul trebuie sa fie pe faza si sa le intoarca cui le-a trimis.
Sus In jos
Ady
Avansat
Avansat
Ady


Mesaje : 383
Puncte : 941
Reputatie : 16
Data de inscriere : 05/12/2010
Varsta : 43
Localizare : Cu cei dragi...

Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? EmptyLun 28 Mar - 8:50

Eu nu cred in farmece.
Sus In jos
luminita
Invatacel
Invatacel



Mesaje : 26
Puncte : 78
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/03/2011
Varsta : 48

Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? EmptyMar 29 Mar - 1:50

eu cred dar nu e bine sa le intorci inapoi , de ce sa faci si tu rau , trebuie doar sa te rogi , sint farmece si majoritatea sint facute de femeile geloase , asta e parerea mea bine ar fi sa ma insel , ori cum subiectul mi se pare ffffffff . interesant
sint si eu curioasa sa aud parerea altoara ,
Sus In jos
emma13
Initiat
Initiat
emma13


Mesaje : 198
Puncte : 427
Reputatie : 48
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 45

Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? EmptyMar 29 Mar - 4:46

Farmecele cred eu fac parte din categoriile duale. Dacă nu ar exista întuneric nu ar exista nici lumina. Cred în binecuvântare deci cred în posibilitatea influenţării pozitive prin cuvânt, gând, energie. Mi se pare cel puţin logic să se poată şi invers, pe lumea asta nu poate exista numai pozitiv, există şi negativul.
Totul este energie, rezonăm între noi, rezonăm cu lucrurile, rezonăm cu toată planeta asta dacă vreţi, suntem informaţie energetică şi atunci în mod obligatoriu gândul care e tot formă de energie ne influenţează, fie că e al nostru, fie că e al altcuiva. Dacă eu pot prin gândire pozitivă, şi rugăciunile cam asta sunt, să-mi repar un dezechilibru energetic şi să fac lumină în viaţa mea fie în ce priveşte sănătatea, fie în alt aspect, de ce nu ar putea cineva gândind invers şi bombardându-mă cu gândul lui negativ să-mi creeze un dezechilibru?
Aşa cum există rugăciunea există şi blestemul dacă au sau nu efecte depinde de cât de puternic e şi cel care le spune şi cel pentru care sunt destinate dar ar fi ciudat să pretindem că nu există.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Credeti in existenta farmecelor? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti in existenta farmecelor?   Credeti in existenta farmecelor? Empty

Sus In jos
 
Credeti in existenta farmecelor?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul optimistelor! :: Cafenea - discutii diverse si prezentari!-
Mergi direct la: