Clubul optimistelor!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ingerii pazitori in Kabbala!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Musette
Avansat
Avansat
Musette


Mesaje : 965
Puncte : 2527
Reputatie : 75
Data de inscriere : 07/12/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Ingerii pazitori in Kabbala! Empty
MesajSubiect: Ingerii pazitori in Kabbala!   Ingerii pazitori in Kabbala! EmptyLun 28 Mar - 6:27

Sus In jos
eveofthemoon
Invatacel
Invatacel
eveofthemoon


Mesaje : 81
Puncte : 265
Reputatie : 24
Data de inscriere : 25/11/2011
Varsta : 45

Ingerii pazitori in Kabbala! Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii pazitori in Kabbala!   Ingerii pazitori in Kabbala! EmptyMar 3 Ian - 13:08

Nu am stiut exact unde sa incadrez experienta mea pe care am avut-o aseara, indraznesc sa o scriu insa aici, cu speranta ca exista cineva care sa imi dea un strop de liniste, daca are idee despre ce scriu. Azi - noapte m-am trezit brusc, nu stiu de ce, nu visam urat, nu eram agitata. Cu toate astea , m-am trezit si undeva in fata mea, la jumatatea camerei, mi s-a parut, nu, chiar am vazut silueta uni barbat care statea pe jumatate intors la mine, mai mult din profil l-am vazut. Era inalt, bine facut, gol, dar nu avea nimic sexual in perzenta lui, statea cu capul aplecat, avea parca pe cap ceva ca un nimb alb sau o cununa de lauri, si tinea o mana ridicata la cap. Gol de tot nu era, in jurul taliei avea o panza alba si scurta. Acum nu stiu daca era rodul imaginatiei mele, el statea acolo, parca nemiscat , parca ma veghea. dar nu se uita spre mine, Insa cateva secunde in jur , am privit socata si imi batea inima sa imi iasa din piept. Mi-am ridicat un pic capul sa ma conving , m-am incruntat sa vad mai bine in intuneric, si atunci s-a disipat , asa ca in slow motion de jos in sus.
Nu stiu ce a fost, nu stiu ce este: este spirit , inger? Sau o iau usor usor razna ?

Va rog daca aveti idee- orice idee- luminati-ma si pe mine Ingerii pazitori in Kabbala! 116547
Sus In jos
emma13
Initiat
Initiat
emma13


Mesaje : 198
Puncte : 427
Reputatie : 48
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 45

Ingerii pazitori in Kabbala! Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii pazitori in Kabbala!   Ingerii pazitori in Kabbala! EmptyMar 3 Ian - 14:33

eveofthemoon a scris:
Dacă starea pe care ai avut-o după experienţă e una de bine aş zice să nu-ţi faci griji. Poate în ultima vreme ai avut ceva probleme şi ai căutat fie că ştii sau nu ajutor, răspunsuri sau pur şi simplu ai început să te deschizi spre lumea de dincolo de văl. Conform religiei ortodoxe la naştere primim un înger la botez încă unul, conform gânditorilor new age să zic numărul de îngeri pe care îi avem este mult mai mare şi pentru că există tot mai multă informaţie pe team asta şi o accesăm din ce în ce mai mult e posibil să mai trecem din când în când bariera şi lumile noastre să se intersecteze.
sunny
Sus In jos
eveofthemoon
Invatacel
Invatacel
eveofthemoon


Mesaje : 81
Puncte : 265
Reputatie : 24
Data de inscriere : 25/11/2011
Varsta : 45

Ingerii pazitori in Kabbala! Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii pazitori in Kabbala!   Ingerii pazitori in Kabbala! EmptyMar 3 Ian - 14:42

Multumesc tare mult, Emma, pentru raspuns. Cred ca uneori cele 2 lumi se intersecteaza in fata noastra, asa cum ai spus si tu. In ceea ce ii priveste pe ingeri :) , putini, multi, cati or fi, numai sa ne aiba in paza si sa ne dea intelepciunea de a nu ne mai teme de ceea ce nu cunoastem...
Multumesc inca o data Ingerii pazitori in Kabbala! 819563
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ingerii pazitori in Kabbala! Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii pazitori in Kabbala!   Ingerii pazitori in Kabbala! Empty

Sus In jos
 
Ingerii pazitori in Kabbala!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul optimistelor! :: Cafenea - discutii diverse si prezentari!-
Mergi direct la: